YENİ CITROEN C5 AIRCROSS NİHAYET TANITILDI

2017 sonbaharından beri Çin’de satılan yeni Citroen C5 Aircross, nihayet Avrupa pazarına geldi. 24 Mayıs’ta Paris’te tanıtılan Citroen C5 Aircross konfor odaklı tasarımıyla dikkat çekti.

Konfor ön planda.

Peugeot 3008, 5008 ve Opel Grandland X ile aynı altyapıyı paylaşan Citroen C5 Aircross, kompakt bir SUV olarak öne çıkıyor. 20 yeni patent üzerinde şekillenen yeni Proagresif Hidrolik Yastık sistemiyle konforlu sürüşler sağlayacak. Hidrolik sistemlerin yardımıya otomobilin seyir hâlindeki gövde sarsıntılarını en aza indirecek.

İki benzinli motora sahip.

C5 Aircross’un iç kısmı 12.3 inç dijital gösterge paneli, 8 inçlik bir bilgi-eğlence sistemi, kablosuz akıllı telefon şarjı ve diğer fonksiyonlarla donatılmış durumda. Araç, Çin Halk Cumhuriyeti’nde altı ileri otomatik şanzımanın eşlik ettiği, 165 ve 200 beygir güç üretebilen iki benzinli motorla sunuluyor. Yeni C5 Aircross’un ayrıca iki elektrik motoruyla 300 beygirlik kombine güç çıkışına ulaşabilen e-AWD(elektrikli dört tekerlekten çekiş) sistemiyle donatılmış fişli hibrit versiyonu da bulunuyor.

Daha geniş tasarım anlayışı

Dış tasarıma bakıldığında iki parçalı aydınlatma ve havalandır grubu dikkat çekiyor. Otomobilin etrafında bir çember oluşturan siyah renkli A, B ve C sütunları ise geniş ve şık bir görünümün anahtarı olarak tasarımın merkezinde yer alacak. 5 kişilik oturma düzeni ve hatırı sayılır bir bagaj alanıyla kullanıcılarının karşısına çıkacak Citroen C5 Aircross, toplam bagaj hacmini 570 litreden 720 litreye çıkarabilme yeteneğine sahip olacak. Koltuklar tamamen yatırıldığında 1630 litrelik bagaj hacmine ulaşan C5 Aircross, ileri-geri hareket edebilen koltuklarıyla şekillendirilebilir bir yükleme alanı sunacak.