MAKYAJLI FIAT 500X YENİ TURBO BENZİNLİ MOTORUYLA GELİYOR

İtalyan Fiat’ın Amerikan Chrysler ile ortaklığının önemli projelerinden biri crossover 500X, makyajlandı.

Önceden Xenon far grubu olan 500X’in makyajlı hâlinde yeni önde LED farlar kullanıldı. 500X bu yeni hâliyle daha keskin bir ifadeye büründü. Ayrıca bu LED aydınlatma sayesinde daha az ısınıyor daha az enerji harcıyor ve daha iyi aydınlatıyor. 500x’in arka farında da ön farında olduğu gibi LED aydınlama kullanılmış.

İç mekânda ise  gösterge paneli yenilenerek daha okunaklı bir zemin ve yazı stiline kavuşmuş. Direksiyon simidi de yenilenmiş.  Standart olarak sunulan 7 inç’lik  UConnect medya erkanı hem Apple CarPlay hem de Android Auto desteği var. Bunların yanı sıra şerit asistanı ve kör nokta uyarısı gibi güvenlik yenilikleri olmuş.

Yüksek performanslı olacak

Fiat 500X’in en önemli değişikliği ise kaputunun altında yeni 3 silindirli 1.0 litrelik turbo benzinli ünite yer almış. Motor, 120 beygir güç ve 190 beygirlik tork üretiyor. Çünkü dizel motorlara yakın yakıt ekonomisi sunmak için bu şekilde tasarlanmış. Motor 93 kg ve alüminyum bloktan imal edilmiş. Ayrıca 1.3 litre hacmindeki diğer motor seçeneği ise araca 150 beygir güç ve 270 Nm tork kazandırıyor. Aracın Multijet II dizel motorlarında ise herhangi bir güncelleme yapılmamış. Daha performanslı bir sürüş tercih eden müşteriler için teknik özelliklerini bir hayli günceleyen Fiat 500X,  Firefly 1.0 6 ileri düz vitesle eşleşirken, Firefly 1.3 ise 6 ileri çift kavramalı (DCT) otomatik şanzımanla alınabiliyor.

Makyajlı Fiat 500X’in fiyatları çıkış tarihinde açıklanacak.