VOLKSWAGEN YENİ MODELİ T-CROSS’UN TEASERINI YAYIMLADI VE İLK BİLGİLERİ VERDİ

Volkswagen, yeni SUV modeli T-Cross’un tanıtımlarına başladı. İlk teaser videosunu yayımlayan Volkswagen böylece yeni modeli T-Cross hakkında ilk bilgiler verdi. Görünene göre Polo’nun crossover versiyonu olacak.

Volkswagen T-Cross daha genç kitleye hitap etmek için kişileştirme seçeneklerine yer verecek. T-Cross 12 adet dış gövdeli renginin yanı sıra iki tonlu renk seçenekleri de olacak. İki renkli ön konsol ise isteğe bağlı özelleştirilebilecek. Arka tampondaki gümüş kaplama plaka ise çift tonlu bir görünüm ortaya koyuyor. Yatay krom çizgiler ile tasarlanan bir ızgaraya sahip Volkswagen T-Cross’un  Jantları ise 5 kollu alaşım malzemeden yapılmış. T-Cross, 455 litrelik bir bagaj hacmine sahip olacak. Koltuklar katlandığında ise bu hacim 1,281 litreye çıkacak. Daha fazla alana ihtiyaç duyulduğunda, ön bölümdeki yolcu koltuğu da katlanarak fazlasıyla geniş bir bagaj hacmi sunacak.

MQB A0 platformunu paylaşan ve T-Roc modeline konumlandırılan T-Cross, 4107 mm uzunluğunda olacak. 1.0 L TSI, 1.0 L TGI ve 1,5 L TSI Evo benzin ve 1,6 L TDI dizel üniteler, motor seçeneklerinden oluşturacak. Bu üniteler, 5 ileri manuel, 6 ileri manuel veya 7 vitesli DSG çift kavramalı şanzımanlar ile kombine edilecek.

Volkswagen T-Cross bu sonbaharda tanıtımı yapılacak ve tüm dünyada satışa çıkacak.