ARACINIZI ÖZEL SERVİSE GÖTÜRÜRKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Garanti süresi henüz dolmamış araçlar için yetkili servis dışında bir seçenek yoktur. Fakat garanti süresi dolan, ağır olmayan bakımlarda ise fiyat avantajı sebebiyle özel servis tercih edilir. Peki aracınızı yetkili servise veya özel servise verirken nelere dikkat etmelisiniz bunları hiç düşündünüz mü?

  1. Aracınızı götürdüğünüz özel servisin TSE’den alınması gereken TSE 1247 nolu hizmet yeterlilik belgesinin olup olmadığına dikkat edin.
  2. Kullanılan parçaların TSE standartlarında olup olmadığına kontrol edin.
  3. Eğer aracınızı yetkili servise götürmeyecekseniz öncelikle yapmanız gereken şey işini iyi yapan güvenilir özel servis araştırmalısınız.
  4. Aracınızdaki arızayı doğru tespit edip hangi şartlarda meydan geldiğini düzgün bir şekilde belirtilmesi gerekiyor. Bu durum hem aracınız üzerinden gereksiz işlem yapılmasını engeller hem de aracınızdaki arızayı iyi bildiğiniz için size gereksiz fiyat çıkaramazlar.
  5. Aracını özel servise götürdüğünüzde servis arızayı tespit ettiği zaman yaptırmadan önce mutlaka ücreti sorun ve bu ücrete KDV dahil mi olduğunu öğrenin.
  6. Araçta yapılacak her ön görülmeyen tamir-parça değişimi için araç sahibini yani sizi telefonla arayıp onay istenmesi gerektiğini bildirin. Böylece gereksiz tamirler yapılamaz ve bilginiz dışındaki ücretin dışına çıkamazlar.
  7. Araç serviste kalacaksa mutlaka kilometresine bakın. Böylece sizin aracınızı özel işleri kullanamazlar.
  8. Aracınızı teslim alırken arızanın giderilip giderilmediğini test edin.