YILIN OTOMOBİLİ VOLVO XC40’IN TÜRKİYE FİYATLARI AÇIKLANDI

 Her geçen gün popülerliğini gittikçe artan küçük SUV’ların arasına herkesin dört gözle beklediği biri daha dahil oldu. Avrupa’da yılın otomobili olarak seçilen Volvo XC40, şimdi de Türkiye’de satışa çıktı. Volvo XC40, tasarım ve özellikleri yönünden görenlerden tam not almıştı.

Üst düzey güvenlikler Volvo XC40’da.

Çıkardığı her yeni model ile kalite ve tasarım adına büyük beğeni alan İsveçli marka Volvo, bu sefer üst düzey güvenlik önlemlerini ve lüksü ailenin en küçük üyesi XC40’da kullandı. Şoför ve yolcuların olduğu kadar yayaların da güvenliğini göz önünde bulundurarak sahip olduğu Citf Safe özelliği ile Volvo XC40, yaşanabilecek kazalarında önüne geçmeyi hedefliyor. Tarihinin ilk üç silindirli motoruna da yer veren Volvo, Türkiye pazarına 2.0 litre hacimli dizel, benzinli ve 1,5 litre hacimli benzinli motor seçenekleriyle adım atacak.

İç ve dış tasarım etkileyici.

Thor’un çekicinden ilham alarak tasarlanan d harfi şeklinde stop lambaları olan, 1658 mm yüksekliği, 4425 mm uzunluğu ve 1851 mm genişliğindedir. Ayriyeten 432 litrelik bagaj hacmine sahip. İç tasarımı da aynı dış tasarımı kadar bir o kadar heyecanlı ve özenli olan Volvo XC40’ın 9 inç boyutunda dokunmatik bir multimedya ekranından araç içi ayarlamaların birçoğunu sesli olarak gerçekleştirilebilecek ve müzik sistemi de bu ekranda bulunuyor. XC40’da park asistanı ve ısıtmalı deri ön koltuklar standart olarak sunuluyor. Bunların yanında çift tonlu tavan, Harman-Kardon ses sistemi, otomatik pilot ve şehir içi aktif frenleme sistemi gibi donanımlar ise opsiyonel olarak sunuluyor.

İşte fiyatlar:

Kaputun altına 2 litre hacminde dizel D3 ve D4 otomatik motorları bulunan Volvo XC40,  190 beygir gücündeki D4 motorda 4 tekerden çekiş sunulurken D3 motorda ise 150 beygir güç ve 2 tekerden çekiş özelliğinde. Ayriyeten benzinli T3 ve T4 motorlardan, 6 ileri düz vites seçeneği ile satışa sunulan 156 beygir gücündeki T3 motor iki tekerden çekiş özelliğinde yine 190 beygir gücündeki otomatik şanzımanla sunulan T4 motor ise 4 tekerden çekiş özelliği ile satın alanabilir. Volvo XC40; Momentum, Momentum Intro Base, R-Design, R-Design Intro Base ve Inscription adlı 5 donanım seçeneği ile satışa sunulacak.