YENİ RENAULT CLİO TEST SÜRÜŞÜ SIRASINDA YAKALANDI

2018 Eylül ayında Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılacak olan beşinci jenerasyon Clio, ilk kez ağır kamuflaj altında görüntülendi. Yeni Renault Clio’nun amiral üretimi Renault’un Bursa’daki tesislerinde olacak.

Megane’nın kopyası.

Bu yıl tamamiyle yenilenmesi beklenen yeni Renault Clio, genel hatları test köpükleri ile gizlenen araç ağır kamuflaj altında olduğu için tasarımı hakkında da öngörüde bulunmak zor. Fakat ön bölümdeki far-panjur ve kaput yapısından tahminle yeni Clio’nun küçük bir Megane’nın kopyası gibi görünüyor.

Motoru Mercedes ile geliştirilecek.

Güçlü bir motor seçenekleri olacağı söylentiler arasında olan yeni Clio, Mercedes ile geliştirilen 1.0 litrelik turbo benzinli motorun baz olarak geleceği araçta 130 beygir güç üreten 1.3 litrelik yeni bir ünite daha yer alacak.

Tamamen elektrikli olabilir.

Yeni Clio’da çok satılan dizel motor seçeneğinin yerini ise hibrit ya da tamamen elektrikli motorun alacağı konuşuluyor. Ayrıca aktarma tarafında 5-6 ileri manuel ve EDC şanzıman seçenekleri bu motorlar ile eşleştirilecek. Tabii yeni Renault Clio’yu gerçek anlamda tanımak için 2018 Eylül’ü beklemek gerek.