YENİ AUDİ A6 AVANT ÇOK YAKINDA SATIŞA ÇIKACAK

Audi’nin sportif station modeli A6 Avant, yenilenen yüzüyle sportif bir station model olarak kendini gösterdi. Tasarımsal ve teknolojik yönden yenilen A6 Avant yenilikleriyle yine konforun öncülerinden oldu.

340 beygirlik motor olması bekleniyor.

Yeni A6 Avant’ın nasıl bir motoru olacağı açıklanmadı fakat sedan modeldeki 340 beygirlik 3.0 litre V6 hibrit motorun bulunmasını bekleniyor. 7 ileri S-Tronic ya da 8 ileri Tiptronic şanzıman ile eşleşen motor, Quattro çekiş sistemiyle birleşecek. 4 tekerin çekişini yönlendiren spor diferansiyel, B&O ses sistemi ve head-up display yer alıyor.

Sertlik ve sportmenlik bir arada.

Tasarımında sertliği ve sportmenliği bir arada gösteren yeni A6 Avant, arka bölümü ve D sütununun tavanı sert geçişe sahip. Tasarımsal olarak Audi A6 Sedan’a benziyor.

Geniş iç hacmi ve devasa bagajı dikkat çekiyor.

Elektrikli açılıp kapanabilen bagaj kapağı standart olarak sunuluyor fakat ”eller serbest teknolojisi” sistemini de kullanıcılara seçenek olarak sunmayı ihmal etmeyen Audi A6 Avant, 565 litrelik bagaj hacmine sahip. Bunun yanında arka koltuklar yatırıldığında 1.680 litrelik kocaman bir bagaja sahip oluyor.

Aracın iç mekânında 10.1 inçlik bilgi-eğlence ekranı yer alıyor.

Aracın iç mekanında 10.1 inçlik MMI bilgi-eğlence sisteminin yanı sıra, 8.6 inçlik iklimlendirme ekranı ve 12.3 inçlik dijital gösterge panelinin yer almasıyla teknolojiyi konforlu biçimde sunuyor.

Önümüzdeki aylarda satışa sunulacak A6 Avant’ın satış döneminde daha detaylı bilgilerle gelecek.