Volkswagen’ın Yeni 7 Kişilik Devi: Atlas

VW’nin Amerika pazarına özel geliştirdiği ve bir süre sonra tüm dünyada satışa sunulacak olan yeni SUV modeli Atlas karşınızda…

Volkswagen Kuzey Amerika yetkilisi Hinrich Woebcken Atlas için “Şuana kadar ABD piyasasına sunduğumuz en büyük ve kapsamlı araç olma özelliğini taşıyor. Hacmi ve dayanıklılığıyla Amerikalı müşterilerimizin isteklerini karşılayacaktır.” dedi ve yeni SUVun önemli bir proje olduğunu tekrar belirtti.
vw yetkili servis tiguan amarok

2013 yılında sunulan CrossBlue konseptinin çizgilerini taşıyacak olan Atlas 5,037 mm‘lik uzunluğa, 1,768 mm yüksekliğe ve 1,979 mm genişliğe sahip. Atlas yine diğer vw grubu ürünleri gibi MQB platformu üzerine inşa edildi. Yüksek donanım seviyelerinde LED aydınlatma seçeneği de barındıran Atlas, 7 kişinin rahatça seyahat edebileceği geniş bir araç olarak göze çarpıyor. Yeni teknoloji “eşleştirme” ses sitemlerini de barındıran Atlas’da Fender‘in 12 hoparlörlü ses sitemi de mevcut.

Yalnızca 8 ileri otomatik şanzıman ile sunulan Atlas 235 beygir üreten turbo şarjlı 2,0 litrelik dizel motorun yanı sıra 276 beygir üreten 3,6 litrelik v6 motorla da sunuluyor.

Çarpışma sonrası fren sistemi gibi yeni özelliklerin yanı sıra adaptif cruise control, park yardımcısı, şerit takip sistemi, acil durum freni gibi opsiyonlar da barındırıyor.

amarok yedek paröa tiguan atlas volkswagen-atlas-2017-tiguan,amarok vw yetkili servis tiguan amarok

vw-atlas