VOLKSWAGEN, YENİ TOUAREG İLE SAĞLAM BİR ADIM ATTI

Volkswagen’in şu ana kadar ürettiği en teknolojik otomobilini Volkswagen Touareg’i uzun süreli bekleyişin ardından Çin’de düzenlenen etkinlikte tanıttı.

Daha fazla teknoloji, konfor ve eğlence.

Fazla konforlu ve bir o kadar da dinamik olan Touareg’in üst seviyede teknik altyapıyla oluşturulmuş. Audi Q7, Porsche Cayenne ve Lamborghini Urus ile aynı platformu kullanan 2018 Volkswagen Touareg, 77 mm daha uzun, 44 mm daha geniş ve yaklaşık 7 mm daha alçak.

Araçtaki yarı otonom şerit takip sistemi, kontrolü kaybedip şeritten çıktığınızda direksiyona müdahale ederken, gece sürüş asistanı da karanlıkta göremediğiniz nesneler konusunda sizi uyarıyor. Daha kalıplı ve lüks gözüken VW Touareg ön yüzünde LED farlarıyla ve büyük bir ızgara ile yer alıyor. Her bir farda 128 adet aktif LED bulunduğunu ifade eden Alman üretici, bu sayede gece görüşünün hissedilir derecede arttırıldığını belirtiyor.

İç mekân yeniliklerle donatılmış.

12 inçlik dijital gösterge paneli ve 15 inç boyutundaki dokunmatik bilgilendirme ekranı standart olarak aracın içinde yer alıyor. Aracın içindeki pek çok özellik bu ekrandan kontrol edildiği için orta konsolda hiçbir buton yer almıyor. Volkswagen Touareg’de masaj ve soğutma özellikli ön koltuklar, dört bölgeli otomatik klima, havalı aktif süspansiyon, panaromik cam tavan ve 14 hoparlörlü Dynaudio ses sistemi yer alarak ileri teknoloji ve konforla birleştirmiş.

Gövdesinde ilk kez yüksek mukavemetli çelik kullanmış.

Alüminyum katkılı bu yeni alaşım, aracın 106 kilogram hafiflemesine neden olmuş. Bagajını da oldukça geniş tutan Touareg, 810 litre hacminde geniş bagajı ile kullanıcılarına kolaylık üstüne kolaylık sunmuştur.

3.0 litrelik V6 çift turbolu motor ve daha fazlası yer alıyor.

VOLKSWAGEN TOUAREG
White R-Line

3 adet motor seçenekleriyle piyasaya çıkarılan araç rakiplerine karşı güçlü bir adım attı. Dizel olan motorları 231 ve 286 beygir güç üretirken, benzinli olan motoru 340 beygirle üretilmiş. Önümüzdeki dönemde bu motorlara 421 beygirlik 4.0 litre V8 motor da katılacak. Tüm motorları 8 ileri otomatik şanzıman ile eşleşiyor ve 4-Motion çekiş sistemi standart olarak geliyor.