VOLKSWAGEN TÜRKİYE’DEKİ KULLANICILARINI KİKİ CHALLENGE’I İÇİN UYARDI

Dünyada son zamanlarda trend olan “Kiki Challenge” akımı sosyal medyada sık sık paylaşılıyor. Türkiye’de de sık sık paylaşılan bu trend için Volkswagen, Türkiye’yi “Kiki Challenge” akımının oluşturduğu tehlikeyle ilgili uyardı.

Akım, Instagram fenomeni Shiggy’nin ve ünlü rap yıldızı Drake’in “In My Feelings” şarkısı ile dans etmesiyle başladı. Instagram kullanıcılarının riskli şartlarda dans ederek, görüntülerini paylaşması ile çığ gibi büyüdü. Kullanıcılar, daha çok hareket eden araçlardan inerek dans ediyor. Bu durum da hem kendileri hem de yolda diğer sürücüler için tehlike riski yaratıyor.

Özel Sosyal Medya Postları Attı

Volkwagen geçtiğimiz yıllarda “Don’t text and drive” ve “Don’t drink and drive” gibi konularda sosyal medyada bilinçlendirme kampanyası yapmıştı. Yine bu kampanyalarının bir benzerini “Kiki Challenge” akımı için yaptı. VolkswagenTürkiye Instagram sayfasından, kişilere özel attığı postlarla insanların evlerine güvenle ulaşmaları için direksiyon başından ayrılmamalarını rica etti. Marka bu yol ile toplamda on binlerce kullanıcıya ulaştı.