VOLKSWAGEN İKİ MODELLİNİ YANGIN RİSKİNE KARŞI ÇAĞIRIYOR

Daha önce de 2014 ve 2015 model Jetta, Passat ve Beetle modellerinin yanı sıra 2015 model Golf’leri de arıza nedeniyle geri çağırmıştı. Şimdi de Volkswagen Tiguan ile Touran’dan oluşan yaklaşık 700.000 araç, yangın tehlikesi nedeniyle geri çağrılıyor.

Reuters’ın paylaştığı habere göre Volkswagen Tiguan ve Touran modellerininin panoramik cam tavanında hayati bir risk tespit eden Volkswagen, aracın cam tavanda yer alan LED aydınlatmanın iyi yalıtılmadığı ve oluşabilecek nemden dolayı kısa devre yapabileceği bildirildi. Bundan dolayı iki modelin 5 Temmuz’dan önce üretilen güncel jenerasyonları için Volkswagen dünya çapında bahsi geçen modellerini geri çağırma operasyonu başlatılacak.

VOLKSWAGEN ÇÖZÜM ARAŞTIRIYOR

Almanya’da 52.500 aracın bu sorundan etkileneceği öğrenilirken, toplam sayının 700.000’e ulaşacağı söyleniyor. Volkswagen’den yapılan açıklamada ise sorunun çözümünün araştırıldığı ve müşterilerin yakın zamanda servislere çağrılacağı belirtildi.  2015 yılında yaşanan Dieselgate skandalından Volkswagen grubuna ait yaklaşık 11.5 milyon otomobil etkilenmişti.