TESLA MODEL 3 TAKLALAR ATTI FAKAT SÜRÜCÜ SAPASAĞLAM

Tesla’nın ekonomik arabası olarak bilinen Model 3, üretiminde firmaya krizler yaratsa da kalitesi kanıtladı. Elektrikli otomobil Tesla Model 3, takla attığı bir kazaya ilk kez karıştı. Kaza sonrası araçta hasar oluşken sürücü hafif sıyrıklarla kurtuldu.

Son yılların en gözde elektrikli otomobil üretici Tesla, üretim aksaklıklarından dolayı geciken siparişlerinden dolayı son aylada fazlasıyla eleştiri alıyordu. Fakat Tesla ne olursa olsun sağlamlık ve güvenlik konusunda asla ödün vermedi. Birçok testlerle Tesla araçlarının güvenli olduğunu kanıtlamıştı. Bu sefer testle değil gerçek hayatla da güvenliğini ciddi anlamda kanıtladı.

Model 3 daha üç aylıktı.

Bilindiği üzere Model 3, bataryalarının konumundan ve ağırlığından dolayı dengelidir ve takla atması zor bir araç olarak tanıtılmıştır. Fakat Tesla Model 3’ün diğer otomobiller gibi belirli bir hızın üzerinde yapılan ani manevralarda ve çarpılarda takla atması kaçılmaz bir son.

Bir Reddit kullanıcısı, yaptığı ciddi kazayı platform üzerinden paylaştı. Saatte yaklaşık 110 kilometre hızla giderken önce orta şeritteki araca daha sonra bariyerlere çarpan araç, görgü tanıklarına göre taklalar attı. Hava yastıkları açılan araçta maddi hasar meydana gelirken, Tesla’nın sürücüsü kazayı yara almadan atlattı. “StapleGun” isimli kullanıcı, aracın 3 aylık olduğuna ve yaklaşık 10 bin kilometre yaptığı bilgisini de verdi.