SSANGYONG REXTON’UN TÜRKİYE FİYATI BELLİ OLDU

Geçtiğimiz yıl yeni SUV’u olan Rexton’u çıkaran Güney Koreli otomobil üreticisi SsangYong Türkiye pazarına giriş yaptı. SsangYong, daha premium yaratma isteği sonucu yeni modeli Rexton’u ortaya çıkardı.

İç mekân tasarım harikası

SsangYong Rexton G4, 4.850 mm boya, 1.960 mm genişliğe ve 1.825 mm yüksekliğe sahip. İç mekânı tasarım harikası olan SsangYong Rexton G4, Nappa deri döşeme kullanılmış. Nappa deri döşeme koltuklarda, kapı içlerinin yanında ve orta konsoda kullanılmış. Açık ve koyu olarak kullanıcısına iki renk seçeneği sunan Rexton G4, 9.2 inç büyüklüğünde bir dokunmatik bilgi-eğlence ekranı yer alıyor. Ayriyeten Apple CarPlay ve Android Auto desteği de bulunuyor.

181 beygir gücünde

Kaputunun altında 2.2 litre hacimli bir turbo dizel motoru olan Rexton G4, 181 beygir güç, 420 Nm tork üretiyor. 7 ileri vitesli ve tam otomatik şanzımanla donatılan SsangYong Rexton aynı zamanda dört tekerlekten çekiş sistemini de standart donanımda sunuyor. 5 veya 7 kişilik oturma kapasitesine sahip seçenekleri bulunan aracın merdiven şasi mimarisi arazide avantaj sağlarken ağırlığın 2.1 tonun üzerine çıkmasını sağlıyor.

ÖTV’den nasibini aldı.

Ülkemizde vergilerden nasibini fazlasıyla alan SsangYong Rexton G4, 540.000 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye piyasasına giriş yapacak.