OPEL SPOR ARABASI CORSA GSI’NIN TEKNİK BİLGİLERİNİ AÇIKLADI

Geçtiğimiz ay Opel, Corsa 3 kapılı spor aracı olan GSi adlı modelini tanıtmıştı. Corsa GSi’nin Tamponlarındaki büyük hava girişleri, kırmızı fren kaliperleri, 18 inç’lik spor jantları ve krom egzoz çıkışlarını tanıtan Opel, teknik detaylarını pek paylaşmamıştı.

150 beygir gücünde olacak.

Opel, Corsa GSi’da 1.4 litrelik 4 silindirli bir motorun yer alacağını ve bunun 150 beygir güç ile 220 Nm tork üreteceğini söyledi. Opel Corsa GSi, 6 ileri kısa oranlı bir şanzıman bulunduğunu, otomobilin 0-100 km/s hızlanmasını 8.9 saniyede tamamladığını ve maksimum olarak da 208 km/s hıza ulaşabilecek.

İç Mekânda deri hâkim olacak.

Eye-catcher: Clean lines and a prominent roof spoiler – the new Opel Corsa GSi looks the business from any angle, including the rear.

Corsa GSi’ın iç mekân ile bilgileri ve görüntüleri tam olarak paylaşmadı. Opel Corsa GSi’nın iç mekânında aynı Corsa OPC’deki gibi deri kaplı spor bir direksiyon simidi, deri kaplamalı vites topuzu, alüminyum spor pedallar, opsiyonel Recaro koltuklar gibi şeyler yer alacak. Dış tasarımını Opel daha önce tanıttığı için büyük hava girişleri, kırmızı fren kaliperleri, arka rüzgarlık, yan marşpiyeller gibi birçok ek gövde parçası yer alacak. Ayriyeten Opel, Corsa GSi’ın bu yılın sonlarında Avrupa’da satışa sunulacağını da açıkladı