MITSUBISHI ECLİPSE CROSS’UN TÜRKİYE FİYATLARI AÇIKLANDI

Geçtiğimiz aylarda SUV segmentine ağırlık vereceğini açıklayan Mitsubishi, Renault’dan ve Nissan’dan yardım almadan ürettiği Eclipse Cross Türkiye’ye geldi. Japon otomobil üreticisi Mitsubishi’nin ilk SUV modeli olan Eclipse Cross, tasarımıyla dikkat çekerken fiyatı da merak konusu oldu.

İsmini ”Güneş tutulması”ndan aldı.

Geniş bir iç hacme sahip olan Eclipse Cross, ismini güneş tutulmasından aldı. 2670 milimetrelik dingil mesafesine, 1805 milimetre genişliğe ve 4405 milimetre uzunluğa sahip olan Mitsubishi Eclipse Cross, arka koltuktaki yolculara geniş bir diz aralığı sağlıyor.

İç mekân güvenlik sistemleriyle donatılmış.

Teknolojiyi iç mekânında bolca kullanan Eclipse Cross, 7 inçlik bilgi eğlence sistemi, geri görüş kamerası, hız sabitleyici, yağmur ve far sensörünün yanında çarpışma önleme sistemi ve şerit takip sistemi gibi güvenlik donanımları yer alıyor. 5 farklı donanım seviyesine sahip Eclipse Cross, en üst versiyonunda Android Auto ve Apple CarPlay uyumlu Smartphone Link Display Audio bilgi-eğlence sistemi yer alıyor.

163 beygir gücünde motora sahip.

Kaputunun altında 1.5 litrelik turbo benzinli motora sahip olan Eclipse Cross, 163 beygir güç ve 250 Nm tork üretebiliyor. 6 ileri vitesli manuel ya da 8 kademeli CVT şanzımanı ve ayrıca firma aracı 2WD ve 4WD seçenekleri ile satışa sunulacak.

 Yeni modellerin fiyatları:

Eclipse Cross 2WD Invite MT : 131.900 TL
Eclipse Cross 2WD Intense CVT : 167.500 TL
Eclipse Cross 4WD Intense CVT : 175.500 TL
Eclipse Cross 4WD Intense Plus CVT : 187.900 TL
Eclipse Cross 4WD Instyle CVT :  199.900 TL