MERCEDES-DAİMLER ORTAKLIĞINDAKİ DENZA 500’Ü YAKINDAN TANIYIN

Mercedes ve Daimler 2014 yılında Denza 400’ü piyasaya sürmüşlerdi. Daha öncede başarılı bir ortaklığa imza atan Mercedes ve Daimler bu sefer işi bir adım daha öteye taşıyarak 500 kilometre menzilli elektrikli otomobili Denza 500 ürettiler.

Denze zorlu şartlarda (-40 derecelik soğukta) test edilmiş. Bu zorlu şartı başarıyla geçen Denza 500 Çin’de yaklaşık 47.500 dolara satışa çıkacak.

Ön ızgaraların yerinde şarj girişi bulunuyor.

Yenilenme ön tampon kısmından başlıyor. Ön ızgaraların yerini gövdesi ile aynı rengi taşıyan ve marka logosunun altında gizlenen şarj girişinin bulunduğu bir kapağa yer verilmiş. Tiger Eye (Kaplan gözü) adı verilen yeni LED ön farlar aracın ön ızgaraya sahipmiş gibi görünmesini sağlamış.

Sürücü ekranı dijital.

aracın iç mekânında bulunan 9 inçlik bilgi-eğlence ekranı ve sürücü dijital ekranı teknolojinin kullanıldığını gösteriyor.

Kullanılan elektrik motorunun güç değerleri versiyonlara göre değişiklik gösteriyor.

Der DENZA 500 wurde unter verschiedensten rauen Bedingungen getestet, einschließlich strenger Wintertests bei Temperaturen von bis zu -40°C.
The new DENZA 500 was tested in a wide range of harsh conditions, including severe winter testing at temperatures of as low as –40 degrees Celsius.

92 beygirlik güç ve 177 Nm tork, 115 beygir 290 Nm tork ve 181 beygir güç ve 300 Nm torkluk değerleri kullanıcısının hizmetine ve isteğine sunuyor. Giriş seviyesinde 0’dan 100’e hızlanmasını 14 saniyede tamamlayan model, bu alanda en iyi derecesini yaklaşık 10 saniyede gerçekleştiriyor. Aracın erişebildiği maksimum sürat değeriyse 150 km/s ile sınırlandırılmış durumda.