MAKYAJLI KIA SPORTAGE DAHA TASARRUFLU OLACAK

Resmi tanıtımdan önce yenilenmiş Kia Sportage, kamuflajsız olarak Nürburgring yakınlarında benzin istasyonundan çıkarken geçtiğimiz günlerde objektiflere yakalanmıştı. Nihayet Kia’nın  crossover modeli Sportage, makyajlı hâli resmi olarak duyuruldu.

Hibrit motoru tasarruf sağlıyor.

2.0 litrelik EcoDynamics+ dizel hibrit motor seçeneğini sunan Kia Sportage, bu sayede 48V hafif hibrit sistemi ile tasarruf sağlıyor. Bu özelliği Kia Sportage’i daha cazibeli kılmış. Bunun yanı sıra dizel tarafında ise 115 ve 136 beygirlikyeni 1.6 U3 CRDi motor seçeneği kullanıcılar ile buluşuyor. Vergi sisteminden dolayı saf dışı kalan eski 1.7 litrelik motorun rafa kaldırılmasıyla beraber aracın ülkemizde dizel seçeneğiyle de satılabileceğini söyleyebiliriz.

İç tasarım teknolojiyle yenilenmiş.

Kia Sportage’in iç mekânına baktığımızda bizi yepyeni bir direksiyon simidi karşılıyor. İç mekânda teknolojiyi bolca kullanan Sportage, adaptif hız sabitleyici, yorgunluk algılama sistemi, 360 derece park kamerası ve yeni 7/8 inçlik dokunmatik ekran gibi özelliklere yer vermiş. Ayriyeten gösterge paneli ve kırmızı detaylı deri koltuk opsiyonel olarak müşteriye sunuluyor.

Tasarım yönünden pek bir değişikliğe gitmeyen KIA, Sportage’i GT-Line donanım paketiyle sundu. Yeni bir ön tampona kavuşan Kia Sportage, LED sis farları yerine trepezoid gelmiş. Yine dört parçalı tasarımından vazgeçmeyen farlar, krom ve şık bir detay ile ortadan ayrılıyor.

 

2018’in yaz sonuna doğru fiyatlarının açıklanması bekleniyor.