Makyajlı 301 Yeni Özelliklerle Geliyor

Yeni ön ve arka far tasarımı(LED gündüz aydınlatmaları), yeni tamponlar, krom kaplama ızgaralar ile yeni bir görünüme sahip olan makyajlı 301 görücüye çıktı.
4 Yılda 360 bin adet satan b segmenti sedan daha modern dış görünümü iç mekanda ve donanımda yapılan değişikliklerle destekliyor.
peugeot-301-yedek parça özel servis tampon

Yenilenen 301’de ilk dikkat çeken yenilikler direksiyon, havalandırma kontrol ünitesi, kontrol panelleri ve göstergeler. Teknolojik donanımlarıyla çağa ayak uydurmaya çalışan sedan Smart Phone(iOS ve Android) eşleşme özelliği, bluetooth bağlantı, navigasyon ve geri görüş kamerasını içinde barındıran bir dokunmatik ekrana sahip.

peugeot-301-facelift-11

Türkiye’de kullanıcılar tarafından en çok aranılan özellik olan geniş bagaj hacminin hakkını veren makyajlı modelin 500 litrelik bagaj hacmi koltuklar yatırıldığında ise 1340 litreye ulaşıyor.

Birebir aynı özellikleri taşıyan aynı grubun diğer aracı Citroen C-Elysee ile Vigo’da(İspanya) üretilecek.

peugeot-301-facelift-5

6 İleri otomatik ve 5 ileri düz vites seçenekleriyle donatılacak olan otomobil 1.6 litrelik dizel(HDI) motorda 92 ve 100 beygirlik seçenekler sunuyor.
Benzinli motor seçenekleri ise 115 beygir 1.6 VTI ve 1.2 PureTech 82 beygir şeklinde.

301’i makyajsız halinden ayıran diğer bir özellik ise satılacağı ülkelere göre ısıtma veya soğutma sistemlerine getirilen ekstra özellikler;
Sıcak ülkelerde daha güçlü soğutma sistemiyle satışa çıkacak olan 301, soğuk ülkelerde ise ön koltuk ısıtması ve cam ısıtması ile satışa sunulacak301 özel servis citroen c-elysee