KİA PROCEED YAYIMLADIĞI TEASERLA ÇOK ŞIK GELİYOR

Kia, Ceed serisinin ProCeed’i yenileyecek. Kia, yeni ProCeed’in teaser görüntülerini yayımlayarak bize ipuçları verdi. İki kapalı coupe modelinin yerine geçecek Yeni Kia ProCeed shootin brake gövde stiline sahip olacak ve 5 kapılı olarak ortaya çıkacak.

Kia, ProCeed için şu açıklamada bulundu:

“Tasarım ve çok yönlülüğün benzersiz bir kombinasyonunu sunmayı amaçlıyoruz. Yeni Kia ProCeed, Avrupa pazarına özel olarak tasarlandı ve geliştirildi.”

Kia’nın yaptığı açıklamaya göre geçen sene Frankfrut Otomobil Fuarı’nda sergilediği konsepte sadık kalacak. Frankfrut Otomobil Fuarı’nda sergilediği ProCeed:

UZUN LED FARLAR

Kia’nın Yayımladığı “ProCeed” Teaserı

Yayımlanan teaserda sadece arka kısmının bir bölümünü ve farları görebiliyoruz. Arka kısım standart Ceed ile benzerlik gösteriyor. Fakat yeni ProCeed’in bagaj boyunca uzanan LED farlar standart Ceed’den farklı olmuş. Trapezoid şeklindeki fren lambasını barındıran tavana monte edilmiş spoyler görülen bir diğer değişiklik. Kia Ceed’in Hatchback ve Station Wagon modellerinin adı sol stop lambasının altında yer alıyordu. Kia ProCeed’in ise Kia logosunun altında bagaj kapısının ortasında yer alıyor. Kia, ProCeed’in teknik detaylarını çok paylaşmıyor.

Yeni ProCeed’in tanıtımı özel bir etkinlikte 13 Eylül tarihinde yapılacak. Daha sonr halk tanıtımı ise Paris Otomobil Fuarı’nda 2 Ekim’de yapılacak.