İŞTE YENİ TOYOTA YARİS SEDAN BURADA

Çok ciddi tasarım değişikliğine giden Toyota Yaris’in Sedan iA isim değişikliğine de giderek artık Yaris Sedan olarak anılacağını daha önce duymuştuk. Küçük küçük bilgiler geliyordu fakat Amerika pazarı için üretilen Toyota Yaris Sedan, New York Otomobil Fuarı öncesinde yüzünü gösterdi ve kendini tanıttı.

Geniş ızgara ve LED farlar.

Dış mekânı minimalist tasarımıyla her göz zevkine hitap ediyor. Önündeki geniş ızgara ve LED farlar tasarımın en dikkat çeken yeri olmuş. Yan bölümünde arkaya doğru gittikçe yükselen omuz çizgisi aracı olduğundan daha geniş göstermiş.

Elektrikli yan aynalar.

Elektrikli yan aynalarda bulunan sinyal lambaları teknolojinin ve şıklığın birleştiği nokta olmuş.

106 beygir gücündeki motoru.

Aracın kaputunun altında 106 beygir güç ve 140 Nm tork üreten 1.5 litrelik benzinli motor yer alıyor. 6 ileri otomatik ya da manuel şanzıman ile gelen tek motor olarak tasarlamışlar. Sport modu sayesinde Toyota Yaris Sedan daha sportif bir tasarım elde etmiştir.

İç mekândaki teknolojiler gözden kaçmayacak derecede.

İç mekânda; suni deri direksiyon ve ön koltuklar, otomatik klima, 7 inçlik multimedya ekranı, anahtarsız giriş ve çalıştırma teknolojik detaylar kullanılmış.. Güvenlik sistemlerinde ise hız sabitleyici, çarpışma uyarı sistemi ve buna bağlı olarak otomatik frenleme sistemlerini yer verilmiş.