HYUNDAİ KONA TÜRKİYE FİYATLARI BELLİ OLDU

Yerden yüksekliğiyle bilinen kompakt SUV araçlara bir yenisi daha Türkiye piyasasına giriş yaptı.  Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, yeni kompakt SUV’u olan Kona’nın Türkiye fiyatları açıkladı.

İki farklı motor seçeneği.

İki motor seçeneği ve üç farklı donanım paketi sunan Hyundai Kona’nın ilki 1.0 litrelik 120 beygirlik motor 6 ileri manuel vites ve 4×2 seçeneği ile satılacak. İkinci motor seçeneği ise 1.6 litre 177 beygir, 7 ileri DCT şanzıman ve 4×4 seçeneği ile satılacak. Her iki motorun 100 km’de ortalama tüketimi ise 5.5 ve 7.1 litre olarak açıklandı.

Üç farklı donanım.

Hyundai Kona; Style, Elite ve Elite Smart olmak üzere üç farklı donanım paketine sahip. Kona’nın küçük hacimli motoru yalnızca Style paketiyle alınabilecek. Elite paketinde ise elektronik kontrollü klima, start/stop butonu, 17 inç alaşım jantlar, deri direksiyon ve vites topuzu, geri görüş kamerası, Apple Car Play ve Android Auto desteğine sahip 7 inç multimedya ekranı yer alıyor. Elite Smart paketinde ise Elite’e ek olarak 18 inç’lik jantlar, kör nokta uyarısı, arka çapraz trafik çarpışma uyarısı, LED arka stoplar, 8 inç göz hizası göstergesi, kablosuz şarj sistemi ve elektrikli katlanır yan aynalar yer alıyor.

Fiyatlar paketlere göre değişiklik gösterecek.

Hyundai yeni modeli Kona’nın standart paket Türkiye fiyatını 99 bin 900 TL olarak açıkladı. Hyundai Kona Style paketiyle 99 bin 900 TL üstü olacak Elite paketiyle 130 bin TL, Elite Smart paketiyle 139 bin TL olarak açıkladı.