FORD’DAN İLGİNÇ TASARIM: HEM ARABA HEM MOTOSİKLET

Otomobil içerisinde içme suyunun üretilmesi, direksiyon ve pedalların sökülebilmesi gibi ilginç fikirler üreterek aldığı patentlerin üzerine bir yenisini ekledi. Ford hem araba hemde motosiklete dönüşebilen hibrit özellikli ilginç bir taşıtın patentini aldı. Ford mühendisleri tarafından, Ekim 2017’de geliştirilen motosiklet tasarımı geliştirilerek multimodal yolcu taşıma aparatı, araba motoru ve elektrikli motosiklet birleştirilerek yeni tasarım yapıldı.

Otonom sürüş teknolojisi de olacak.

Araba içerisine motor yerleştirildiğinde her iki motordan güç sağlanacak ve motosikletin bataryası yol sırasında üretilen enerjiyle şarj edilecek. Motosikleti tamamen elektrikli olarak tasarlayan Ford mühendisleri, otonom sürüş teknolojisinin de içerisinde olacağını belirtti. İstenildiği taktirde araç içerisindeki motor çıkartılarak yola iki farklı taşıtla devam edilebilecek.

Yoğun trafikte ve parkta kolaylık sağlayacak.

Yoğun trafikte kullanıcıların araç içerisinden çıkarak yollarına motosikletle devam edebilmesine olanak tanıyabilecek olan bu proje ayriyeten Ford mühendisleri tasarıma gerekçe olarak park kolaylığını da gösterdi. Hem motor hemde araba sahibiyseniz büyük şehirlerde her ikisi içinde park yeri bulmak sorun olabiliyor. İki araç birleştirildiğinde motosikletin göğüs kısmı ön konsol olarak hizmet veriyor