FERRARİ PORTOFİNO’NUN TÜRKİYE SATIŞLARI BAŞLANDI

Geçen yıl Ferrari, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini gerçekleştirdiği, yeni ‘hardtop’ tavanlı V8 GT modeli Portofino Türkiye’de satışına başlandı. Fakat Ferrari Portofino modelinden, 2018 yılı için 5 adetlik bir kota belirledi ve araçlar Türkiye’ye gelmeden satışı gerçekleşti.

600 beygir gücünde.

Ferrari bu modelinin ismini İtalya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Portofino ismini verdi. Ferrari Portofino’da yer alan motor, 2016 ile 2017 yıllarında ”Yılın Motoru” seçildi. 600 beygir gücünde motoruyla 0’dan 100 km hiza 3,5 saniye ulaşıyor. V8 Turbo motorun sesini de iyileştiren Ferrari mühendisleri, bu iyileştirme sayesinde kullanıcılarına üstü açık sürüşlerde de V8 motorun sesinin keyfini çıkarma imkânı sunuyor.

Açılabilir hardtop tavana sahip.

Ferrari Portofino, sportif görüntüsünü veren stoplar araçın daha geniş ve güçlü görünmesini sağlıyor. Açılabilir hardtop tavana sahip Portofino, arka kısmındaki hatları sayesinde açılan tavanı zarif bir görüntüyle kamufle ediyor. Portofino’nun ön bölümünü boydan boya kaplayan geniş hava girişinin üst kısmında, yatay formlu LED far grubu yer buluyor. Farların dış kenarındaki hava girişi rüzgâr sürtünme katsayısını düşürmek üzere önden gelen yol rüzgârını aracın yan cephesine doğru iletiyor. Ayriten geniş bagajıyla eşyalarınıza bile konforlu alan sunuyor.

Türkiye’ye gelmeden tükendi.

 

Türkiye’de 541.525 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulan Ferrari Portofino, 2018 yılı için 5 adetlik bir kota belirlediklerini ifade eden Fer Mas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, ”Portofino için belirlenen 5 adetlik kotanın satışını araçlar gelmeden gerçekleştirdik. İlk teslimatını bu ay gerçekleştireceğimiz Ferrari Portofino modellerimizin tamamını Kasım ayına kadar müşterilerimize teslim etmeye devam edeceğiz.” dedi..