EN AZ YAKAN HİBRİT MOTORUYLA HONDA INSIGHT KARŞINIZDA

Ocak ayında Detroit Otomobil Fuarı’nda prototibi tanıtılan Honda Insight bu sefer hibrit motorlu modelin seri üretim versiyonunu, New York’ta ilk kez otomobil tutkunlarının karşısına çıktı.

Hibrit sistemiyle 151 beygir gücünde.

1.5 litre hacmindeki benzinli motor, hibrit sistemiyle 151 beygir gücünde ve 267 Nm tork değerleriyle sınıfının önde gelen markalarından biri olacak gibi görünüyor.

100 kilometrede sadece 4.3 litre yakıt harcıyor.

100 kilometrede 4.3 litre yakıt harcayan Honda Insight 3 adet sürüş moduna sahip.Bunlar; Econ, Normal ve Sport. Econ modunda sadece elektrik enerjisinden güç alan yeni Insight, yalnızca 2 km yol kat edebiliyor. Normal ve Sport modlarında ise karma olarak kullanılabiliyor.

İç mekânda yok yok.

Aracın iç mekânının merkezinde 8 inçlik multimedya ekranı yer alıyor. Güvenlik tarafında ise çarpışma uyarısı, çarpışma önleyici fren sistemi, adaptif hız sabitleyici ve trafik işareti tanıma gibi özellikleri barındıran Honda Sensing sistemi, üst paketlerde bu donanımlara Honda Lanewatch adı verilen kör nokta görüş sistemi de eklenebiliyor.

Dış tasarım Civic ve Accord modellerini andırıyor.

Ön ızgarayla birleşik gibi görünen Honda Insight’ın LED farları aracın önünde bir bütünlük sağlamış. Coupe formundaki tavan çizgisi aracı sportifleştirirken, yatay LED stop farları da Honda Insinght’a ayrı bir güzellik katmış.