ELON MUSK TESLA’NIN TÜRKİYE GELECEĞİNİ DUYURDU

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, yurt dışında çok beğeniliyor. Fakat henüz ülkemize gelmedi. Türkiye’deki kullanıcılar tarafında uzun süredir sabırsızlıkla beklenirken Tesla’nın patronu Elon Musk nihayet bir açıklama getirdi. Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre Tesla’nın Türkiye’ye geliş tarihi çok da uzak değil.

”TÜRKİYE LANSMANINDA ORADA OLACAĞIM.”

Tesla’nın kurucu ortağı ve Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, Twitter’dan Türk takipçisinin,‘Roadster modelini test etmek istiyorum ama aracı Türkiye’de bulamadım. Ne zaman test sürüşü yapabilirim?” sorusunun cevabıyla yaptığı açıklamada, ”Gelecek yılın sonuna doğru. Bu yılın sonunda Türkiye’de lansman yapacağız.” dedi. Böylece Tesla’nın Türkiye piyasasına giriş tarihini resmiyete kavuşturan Musk, “Ülkenizi seviyorum ve lansmanda bizzat orada olacağım.” ifadelerini kullandı.

En çok satan elektrikli araç: TESLA

Şubat ayı itibarıyla Tesla’nın ürettiği toplam elektrikli araç sayısı 300 bini geçti. Firmanın en popüler aracı olan ve bugüne kadar 200 binden fazla satan Model S, 2015 ve 2016 yıllarında dünyanın en çok satan elektrikli aracı olmuştu.  Şirket, Eylül 2015’te Model X isimli bir SUV ve Temmuz 2017’de Model 3 adlı aracını piyasaya sunarken, geçen sene de ilk elektrikli kamyonu olan Tesla Semi’yi duyurmuştu.