ELON İŞE EL KOYDU VE TESLA’DA İŞLER YOLUNA GİRDİ

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla şirketinin batacağı yönünde bir süredir devam eden söylentiler vardı. Şirketin üretim ve satış sayılarına bakıldığında şirketin toplandığını ve iyiye gittiğini gösteriyor.

ELON, EVİNİ FABRİKAYA TAŞIMIŞ.

Markanın hızla yükselmesinin ardında tabii ki Elon Musk var. Üretim sorunlarından sonra birimin yönetimini eline alan Musk, işlerin yoluna girmesi için geçici süreliğine evini fabrikaya taşımış. Bu akılcı girişimden sonra üretimdeki sıkıntıları aşan Tesla, Haziran sonuna kadar haftada 5.000 araçlık üretim hedefinin üstüne çıkmak  istiyor.

MODEL 3 BÜYÜK KURTARICISI OLMUŞ.

Son bir yılda siparişlerin gecikmesi, üretim hattındaki sorunlar ve spekülatif iddialar şirketin aşağıya çekmişti. Fakat yayımlanan rapor gösteriyor ki Tesla kendini oldukça toparlamış. Raporlarına göre Tesla yılın ilk 3 ayında 34.494 araç teslimatıyla marka tarihinin en iyi üretim rakamlarına ulaştı. Bu araçların 9.766 adedini Tesla Model 3’ün oluşturması da haftalık 2.500 araçlık üretim hedefine yaklaşıldığını gösteriyor. Bu da demek oluyor ki Model 3, Tesla için önemli bir adım olmuş.