BMW M850I xDRIVE TEST SÜRÜŞÜYLE YENİ BİLGİLER VERDİ

BMW üreticileri müjdeli bir haber verdi. BMW M850i xDrive tanıldığı an satışa çıkacağını kamuoyuyla paylaştı. İkinci nesil 8 Serisi Coupe son geliştirme aşamasında Galler’de Kamuflaj altında test sürüşleri düzenledi. Standart olarak AWD platforma sahip olacak aracın isminde xDrive ibaresi de olacak. Böylece BMW M850i xDrive olacağıda kesinleşti.

Güvenlik donanımları üst seviye çıkarılan BMW M850i xDrive, daha kısa ağırlık merkezi, daha sert gövdesi ve yenilenen süspansiyonları ile Bavyeralı üretici aracın “Yüksek dinamik yol tutuşu karakteri” olacağını belirtti Araç, BMW’nin Integral Active Steering sistemine yani AWS (tüm tekerlerden yönlendirme) sürüş sistemine sahip olacak. Bunların yanı sıra ARS (Active Roll Stabilization) sistemi, elektronik olarak kontrol edilebilecek amortisörler ve yenilenmiş motoru aracın özelliklerinden bazıları.

530 beygir güç üretecek.

Ürettiği 530 beygirlik gücün tamamını tüm tekerlerine düzgün şekilde aktarmasını sağlayabilmek için Alman firma araca 8 ileri vitesli Steptronic spor şanzımanı yerleştirmiş. Kısacası M850i xDrive’da motor, 530 beygir gücü üretirken, 750 Nm tork çıkışı sağlamayı başaracak.

BMW, 8 Serisi Coupe’yi sene sonuna doğru tanıtılacağı belirtildi.

İŞTE TEST SÜRÜŞÜ: