BAYRAM TATİLİNE ÇIKMADAN ARACINIZI NASIL HAZIRLAMALISINIZ?

Klima (Air Conditioning)

Klimaya en çok yaz aylarında ihtiyaç duyulacağı için bakımı yaptırmamayı ihmal etmeyin. Kış aylarında kullanmadığınız klimanız; egzos gazlarından, hava kirliliğinden ve kirlenen polen filtresi nedeniyle sorun çıkararak verimli çalışmayabilir.

Lastiklerin Kontrolü ve Değişimi

Kışın ve yazın lastikleri farklıdır ve mevsimin şartlarına göre üretilmektedir. Bu yüzden yaz geldiğinde aracanızın performansını olumsuz yöde etkilememek için mutlaka kış lastiklerinizi yaz lastiklerinizle değiştirmelisiniz. Kış aylarının soğuk, yağmur ve kar yağışı nedeniyle lastikler yıpranır ve çatlayabilir. Lastiklerinizi kontrol mutlaka kontrol edin.

Motor Yağı

Aracınızın motor yağını katalogda belirtilen sürede değiştirdiniz. Değişim süresi gelmememişse eğer mutlaka motorun yağ seviyesini kontrol edin ve azaltıyla uzman bir servise götürerek bakımı yaptırın.

Rot ve Balans Ayarı

Aracınızın rot ve balans ayarını güvenilir uzman bir serviste bakımını yaptırın. Çünkü Rot ayarı, araç direksiyonu herhangi bir yöne çevrildiğinde tekerleklerin de aynı yöne bakıyor olmasını sağlayan; balans ayarı ise araç tekerleklerinin aralarındaki açı ve doğrultuların birbirine eşit olmasını sağlayan ayardır