VOLKSWAGEN TARİHİNİN EN HIZLISI: GOLF GTI TCR TANITILDI

Volkswagen, geçtiğimiz hafta yeni Golf GTI TCR’in teaserını yayımlamıştı. Almanya’da geleneksel olarak düzenlenen Wörthersee buluşmasında bu kez resmi olarak tanıttı.

264 km hıza erişecek

Bu yılın son çeyreğinde satışa sunulması planlanan yeni GTI modeli TCR ile Dünya Binek Otomobil Şampiyonası’ndaki karakteri iddialı performans değerleriyle bir araya getiriyor. Touring Car yarışlarından ismini alan yeni Golf GTI TCR turbo beslemeli 2.0 litrelik motora sahip. 1600 devirden itibaren 370 Nm tork üreten Golf GTI TCR, 286 HP güç ile bu zamana kadar üretilen en hızlı Golf GTI oldu. Motoru ise 7 ileri DSG ile kombine edilmiş ve 264 km/s hıza erişiyor. İşte bu da en hızlısı olduğunu gösteriyor.

Aracın artan limitlerini tamamlayabilmesi adına daha büyük bir fren sistemiyle donatılan Golf GTI TCR’de, motorun soğutulması için iki adet ekstra radyatörü var. Standart olarak 18 inç‘lik jant setiyle gelen TCR, adaptif şasi kontrolü sayesinde özellikle viraj kabiliyeti var. TCR’ye özel kozmetik detayları ise bir diğer dikkat çeken özelliklerinden. Fakat henüz fiyat bilgisi açıklanmadı onun için bekleyip göreceğiz.