TOYOTA’DAN YENİ İSİM YENİ TASARIM

Çok ciddi tasarım değişikliğine giden Toyota Yaris’in Sedan iA isim değişikliğine de giderek artık Yaris Sedan olarak anılacak. Eskisi gibi tek değil L, LE, XLE olmak üzere toplam üç farklı donanım seçeneğine sahip olacak otomobilin bütün versiyonlarında daha sportif bir ön panjur tasarımı kullanılmış.

3 farklı donanım ve 16 inç jant tasarımıyla göz dolduruyor.

L, LE, XLE olmak üzere üç farklı donanım seçeneği sunan Toyota Yaris Sedan, tüm donanımlara elektrikli aynaları da sunmaktadır. Sis lambaları, ısıtmalı aynalar, LED ışıklandırma ve 16 inç jant tasarımıyla lüksü harmanlayan Toyota, krom ve piyano black gibi dokunuşlarla da çeşitliliğini artırmış.

İç mekân da sesli komutla algılama özelliği.

7 inç olan multimedya ekranıyla ileri teknolojiden yararlanan Toyota Yaris Sedan, 6 hoparlörlü ses sistemi ile eğlenceyi de es geçmemiş.  Anahtarsız giriş, deri direksiyon, otomatik klima, otomatik silecek, deri dokunuşlu koltuk, çarpışma uyarı, otonom acil frenleme ve hız sabitleyiciyi özellikleri de kullanıcının isteğine göre araca eklenebiliyor.

106 beygir güçünde.

1,5 litrelik benzinli motor özelliğiyle 6 ileri vitesli manuel veya otomatik şanzımanla alınabiliyor. Bu motorla 106 beygir güç ve 140 Nm torka sahip olacak Toyota Yaris Sedan, Sport tuşu ile daha sportif bir araç olmuştur.