RUS TASARIMCININ HOBİ TASARIMINDAN EFSANE OTOMOBİL ÇIKTI

2002 yılından beri otomobil tasarımı ile ilgilenen Rus tasarımcı Vyaçeslav Aleksandrov, yeni süperspor otomobili Lada Questa’nın tasarım görüntülerini paylaştı.

Rus tasarımcı Vyaçeslav Aleksandrov, AvtoVAZ şirketinin karakteristik ‘X’ tasarım çizgisini üzerinde taşıyan ve Lada Xray ile Lada Vesta modellerinin tasarımlarının karışımı olan yeni süperspor otomobili Lada Questa’nın agresif tasarımını otomobil severlerle paylaştı.

”Bugatti’nin tasarımlarıyla ilgilenmiyorum.”

Lada Questa’nın tasarımını gören herkesin aklına aracın tasarım olarak Bugatti Veyron modeline benzerliği geldi. Rus tasarımcı ise bu yorumlara benzerliğin tamamen tesadüf olduğunu vurgulayarak ‘’Bugatti’nin tasarımlarıyla ilgilenmiyorum hatta tasarımına karşı soğuk yaklaşıyorum.‘’ dedi. Ayriyeten Vyaçeslav Aleksandrov, projenin asıl amacının Rus otomobil endüstrisini daha yüksek bir konuma getirmek olduğunun altını çizdi.

3D modelleme programlarının yaygınlaşmaya başladığı 2002 yılından beri hobi olarak bu işi yaptığını söyleyen Aleksandrov, ‘’Aslında otomobil tasarımı benim bir hobim. Gerçi birkaç sipariş de aldığım oldu. Gerçek mesleğim ne 2D ne de 3D grafikle ilgili, tamamen farklı bir alanda çalışıyorum.’’ dedi.

Projenin hayata geçmesi muhtemel.

Konsept çalışmasının gerçeğe dönüşmesinin muhtemel olduğunu söyleyen Vyacheslav Alexandrov, ‘’Projelerim hayata geçirilebilir. Gerçi bunun için tasarımları daha üretime uygun hâle getirmek gerekecek.’’ dedi.