EFSANE LADA NIVA’NIN TÜRKİYE FİYATLARI BELLİ OLDU

Rus markanın başarılı arazi aracı Lada Niva (4×4) nihayet Türkiye’de satışa başlanacak. Showroomlarda yerini alan Niva modeli ile Türkiye’ye geri dönen Rus markanın Türkiye satış fiyatı belli oldu.

Fiyatlar vergiye takıldı.

Eski bayilerinden Sever Oto Group’un Türkiye distribütörlüğünü aldığı Lada, yakın zamanda ülkemizde satışlara başlayacak Lada; tek tip motor, tek tip şanzımana, iki farklı kasaya ve 2 farklı donanım seviyesine sahip olacak. 4×4 sisteminin standart olarak sunulduğu Lada Niva’da, 83 beygir gücünde 1.7 litrelik bir motor yer alıyor. Hidrolik direksiyon, otomatik açılır cam, koltuk ısıtma ve ABS gibi donanımların standart olarak sunulduğu Niva, LPG seçeneği de olacak.

Bayi çalışmalarının tamamlandığı ve önümüzdeki günlerde satışa sunulacak Lada Niva vergiden dolayı biraz pahalı olarak Türkiye’ye giriş yaptı. Niva’nın  3 kapılı standart versiyonu 70 bin lira olurken 3 kapılı urban versiyonu 77 bin lira olacak. 5 kapılı standart versiyonu 83 bin lira olurken 5 kapılı urban versiyonu ise 90 bin lira olarak satışa sunulacak.